NETFIBER-INTERNET-SAGLAYICI

SAKARYA // Ferudun Adıyaman Basın Açıklaması - Haber DibimdeHaber Dibimde

27 Eylül 2021 - 09:11

SAKARYA // Ferudun Adıyaman Basın Açıklaması



SAKARYA // Ferudun Adıyaman Basın Açıklaması
Son Güncelleme :

02 Şubat 2021 - 11:14

sakaryaweb

Arifiye Belediyesi 2021 Şubat ayı belediye meclis toplantısı, Arifiye belediyesi Seyfettin Kubilay kültür merkezinde yapıldı.
Toplantı gündem maddelerine geçmeden önce gündem dışı söz alarak;

Sayın başkan değerli meclis üyeleri; çok zor bir Ocak ayını geride bıraktık, mevsimin getirdiği yoğun kar yağışı nedeniyle gerek ilçe merkezimizde, gerek mahallelerimizde ulaşım oldukça zorlaştı, bu zor şartlarda azimli ve özverili çalışmalarından dolayı bütün belediye çalışanlarımıza candan teşekkür ediyorum.

Kar yağışıyla ilgili ilçemizde çok yoğun elektrik kesintisi olmuştur, halkımız evlerinde ısınma sıkıntısı yaşamıştır, bu çağda elektrik kesintisi anlaşılır gibi değildir. Arifiyemizin elektrik hizmetini karşılayan SEPAŞ firmasıyla iletişime geçilmesini, bir daha elektrik kesintisinin yaşanmaması için görüşmeler yapılmasını halkımız adına talep ediyorum.

Başkanım 5199 sayılı hayvanları koruma yasasında belediyelerin yapacağı 12-13 madde işler bulunmaktadır. Bunlardan önemli olanlardan bazıları sahipsiz hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, kayıt defteri tutulması, geçici bakım evi kurulması, sahiplendirilmesi belediyenin görevleri arasında bulunmaktadır. Bununla ilgili belediyemiz bir çalışma yapmakta mıdır? Bu konuyla ilgili yazılı önergemi sunuyorum.

Ayrıca hayvan sahibi vatandaşlarımızdan çevremizdeki veterinerlerin bakım ve muayene işlerinde çok fahiş fiyat uygulandığı hakkında şikâyetler bulunmaktadır.

Değerli meclis üyeleri vatandaşlarımızın marketlerde satılan ürünlerde sık sık ve çok fazla fiyat artışıyla ilgili şikâyetleri olmaktadır. Çevremizdeki marketlerle ilgili yaptığım gözlemlerde pandeminin de etkisiyle tarihi geçmiş pek çok ürünün çöpe atıldığını görüyorum. Bu çok büyük bir israfa neden olmaktadır. Bu israfın bir nebze olsun önüne geçmenin hem marketler, hem de halkımızın yararına bir yolla engellenmesinin mümkün olacağını düşünüyorum. Bizzat belediye başkanı olarak market sahipleri ile bir görüşme yaparak (şirket politikalarına) ter düşmeyecekse son tüketim tarihi yaklaşmış olan ürünlerle ilgili ayrı bir stantda düşük fiyattan satış yapılmasıyla ilgili çalışma yapılmalı. Konuyla ilgili yazılı önergemiz sunuyorum.

Gündem
– Belediyemiz Meclisinin 04.01.2021 tarih ve 2021/07 Sayılı kararı ile incelenmek üzere İmar komisyonuna havale edilen Ahmediye Mah.2601 ada 209 nolu parsele yönelik hazırlanan1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğine ait 22.01.2021 tarih ve 2021/01 Sayılı Komisyon raporunun görüşülmesi.

– Belediyemiz araç parkında bulunan 2013 model binek Toyota verso aracın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne      hibe olarak verilmesi ile ilgili Fen işleri Müdürlüğünün 14.01.2021 tarih ve 32 Sayılı yazısı.

– Mülkiyeti Hazineye ait olup Belediyemize tahsisli 592 ada 55 nolu parselde bulunan Belediyemize ait Sosyal Tesis Binasının. Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesinde buluna Mülkiyeti Hazineye ait 895 ada 2 Nolu Parselde bulunan Belediyemize ait işyerinin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.

Bu son maddeyle ilgili söz alarak değerli meclis üyeleri halkımız bizleri 5 yıl süre görev yapsınlar diye göreve getirdi, 3. Medde ise neden 10 yıllığına kiralanmak isteniliyor bir anlam veremiyorum onun için bu maddeye hayır oyu veriyorum.

Ferudun ADIYAMAN
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye Meclis Üyesi

sakaryaweb reklam3 799x90

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
sakaryaweb reklam4 350x250
sakaryaweb reklam5 350x250

sakarya-gunduz-cocuk-bakim-evi-ve-cocuk-kresi1