"Simurg Düşünbilim gençlik hareketi" çok yakında Sakarya'da - Haber DibimdeHaber Dibimde

21 Ekim 2021 - 15:42

“Simurg Düşünbilim gençlik hareketi” çok yakında Sakarya’daSon Güncelleme :

29 Eylül 2021 - 14:53

“Simurg Düşünbilim gençlik hareketi” çok yakında Sakarya’da

“Her ne arıyorsan kendinde ara Senin canının içinde bir can var O canı ara”

Mekanı değil zamanı esas alan anlayışımızla ne simurgun efsanelerde ne de Habil’le Kabil’in kutsal kitaplarda kaldığına inanıyoruz. Habil’in de Kabil’in de her birimizin içinde varlığını devam ettirdiğini görüyoruz. Tarihin tekerrürden değil tefekkürden ibaret olduğunu düşünmekte, içimizdeki Habil’in kazanması için anahtarın düşünce olduğunu savunmaktayız.
Hedefimiz; güldürüp ağlatmak değil, düşündürmek.
Simurg’un sembolü olduğu kendini arayışı, bilgeliği ve ölümsüzlüğü sembol olmaktan kurtarıp hayatın içine katmak istiyoruz.
Artık dinlemenin değil kavramanın, ardından da Simurg’u arayan kuşlar misâli aradığımızı yine kendimizde bulmanın zevkine inanıyor ve tatmak istiyorum diyen kim var ise sesleniyoruz:
Seni de bekliyoruz.

Simurg Düşünbilim bir grup hakikat arayıcısının düşünceye verdiği önem ve kendini gerçekleştirme yolunda attıkları adımlar neticesinde oluşturulmuş bir gençlik hareketidir. Gençlerin düşünecekleri, araştıracakları, kendilerini geliştirecekleri, farklı açılardan bakma becerisini kazanabilecekleri aynı zamanda insanı, toplumu, dünyayı ve evreni tanıyabilmeleri için film tahlilleri, kitap tahlilleri, çeşitli atölyeleri, gönüllü sosyal etkinlikleri ve daha pek çok alandaki faaliyetleri ile sizlerle buluşacağı günü beklemektedir. Faaliyetler dışında bir kütüphane, bir kitap kafe, bir dost meclisi gibi kullanılabilecek samimi ortamı ile gençleri bekliyor olan Simurg Düşünbilim, her türlü siyasi ve ticari faaliyetten uzaktır.
“Ben de Simurg olmayı göze alıyorum.” diyorsanız Simurg DüşünBilim’in kapıları size sonuna kadar açıktır.
Simurg Düşünbilim çok yakında sizlerle…

sakaryaweb reklam3 799x90

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Emre Eylül 30, 2021 / 1:04 pm Cevapla

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim gitmeyi düşünüyorum.

sakaryaweb reklam4 350x250
sakaryaweb reklam5 350x250